• Nasi ZDOLNI uczniowie

          W ostatniej edycji prestiżowego konkursu Dolnośląskie Konkursy Przedmiotowe “zDolny Ślązak” organizowanego przez Wrocławskie Kuratorium Oświaty i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniałe wyniki.

          Konkursy te realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

        • Gala Talent Show 2024

          W czwartek, 21 marca, w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się Gala Talent Show, podczas której swoje talenty, pasje i zainteresowania zaprezentowali uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych.
          Podczas Gali mogliśmy się przekonać, że w naszej szkole nie brakuje uzdolnionych dzieciaków, które potrafią pięknie śpiewać, malować, rysować, trenują sporty walki, wędkują, jeżdżą konno i dysponują niesamowitymi umiejętnościami.

        • Uczniowie kl. 1-3 witają WIOSNĘ:)

              21 marca uczniowie klas I-III radośnie powitali pierwszy dzień wiosny.

          Wszystkie młodsze klasy spotkały się na boisku szkolnym niosąc piękne ekologiczne marzanny oraz zrobione przez siebie kwiaty i wiosenne wianuszki. Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie, rozwiązywały wiosenne zagadki. Odbył się pokaz przepięknych marzann.

          Następnie z okrzykami „Zimo precz” i „Witaj wiosno” wszyscy korowodem przeszli do przygotowanego w bezpiecznym miejscu ogniska, gdzie marzanny zostały spalone.

          B. Polak

        • Szkolny Konkurs Piosenki Przyrodniczo-Ekologicznej

          W "Międzynarodowym Dniu Wody" odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Przyrodniczo-Ekologicznej, w którym wzięli udział wszyscy chętni uczniowie klas I-III. W komisji konkursowej zasiadały panie: Dorota Dyjak-Baraniecka, Barbara Glazer i Anna Perużyńska.

          Wyniki w kategorii klas pierwszych

          I miejsce - Maja Kąkol, kl. 1c i Emilia Leśnik, kl.1c

        • Z życia klasy 1C

          W klasie 1c w ostatnim czasie dzieci podejmowały liczne działania plastyczno-techniczne oraz realizowały zadania z ogólnopolskiego projektu "Z ekologią na TY".

          W czasie koła plastycznego uczniowie tworzyli kreatywną wizję kosmosu, posługując się kredkami świecowymi oraz farbami akwarelowymi. Przygotowując się do powitania wiosny, dzieci samodzielnie wykonały marzanny ze zgromadzonych wcześniej materiałów ekologicznych. 21 marca odbył się "Pokaz Mody Ekologicznej", a następnie sesja fotograficzna z klasową "Panią Wiosenką". Dzień później pierwszoklasiści wysiali rzeżuchę, której hodowlę będą prowadzili w domu oraz zapoczątkowali doświadczenie dotyczące wpływu wody na rozwój roślin.

        • Dzień Wody na lekcjach przyrody

              "Dzień Wody" obchodzimy 22 marca. Jest to czas sprzyjający działaniom, które motywują nas do uczenia się i podejmowania działań związanych z ochroną wody na naszej Ziemi. Woda jest niezbędna do życia, a zasoby najcenniejszej, słodkiej wody, są ograniczone i zagrożone zanieczyszczeniem przez intensywną działalność człowieka. Budując świadomość ekologiczną, która nakazuje nam chronić zasoby wody na Ziemi, podjęliśmy szereg działań przygotowując się do obchodzenia Światowego Dnia Wody. Nasi przyrodnicy przygotowali piękne prace plastyczno literackie, prezentujące nasze działania chroniące wodę.

             Przed dniem 22 marca wywieszono prace w szkole, przy szkolnej tablicy ekologicznej aby promować zachowania chroniące wodę wśród społeczności szkolnej. Uczniowie przyrodnicy czwartoklasiści 21 marca przeprowadzili wspólnie z nauczycielem lekcję o wodzie i jej znaczeniu. Realizowaliśmy również internetowy projekt edukacyjny "Ekoeksperymentarium", grając w projekcie w strefie ochrony wody, bawiąc się i ucząc jednoczenie przedstawianych tam proekologicznych działań z wykorzystaniem interaktywnej tablicy edukacyjnej z aktywnym udziałem i bardzo chętnym wszystkich uczniów. Uczniowie, wyposażeni w tą wiedzę, przygotowali także prace pisemne o tym jak oni sami działają ekologicznie chroniąc wodę w domu i co jeszcze można zrobić. Z okazji Dnia Wody zaprezentowano nowe materiały na szkolnej tablicy ekologicznej, przy której wywieszono prace uczniów. Nasi przyrodnicy spisali się "na medal" i możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, gdy mamy tak zmotywowane i chętne do działań proekologicznych najmłodsze pokolenie. Dziękuję wszystkim uczniom za udział i okazane zaangażowanie w naszych działaniach:)

          Dzien_Wody.pdf

                                 Z przyrodniczym pozdrowieniem - D. Kotuła

        • Na Powiatowym Konkursie Pożarniczym

          22 marca troje uczniów naszej szkoły w składzie: Klaudia Szaro kl.4a, Magdalena Ziębikiewicz kl. 5b oraz Hubert Rokita kl. 8a, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Pożarniczym . Zmagali się oni ze specjalistyczna wiedzą dotycząca pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy .🔥🚨🚒

          Ogromny sukces osiągnęła Klaudia zajmując miejsce 3 w kategorii klas 4💪

        • POBUDZANIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI u uczniów

              W dniu 21 marca 2024 roku klasy 8a i 8 b wraz z opiekunkami,  paniami: Kamilą Kąkol oraz Martą Meusz, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych "Wprowadzenie do Przedsiębiorczości", prowadzonych przez pana Rafała Ratuszniaka z Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. 

          Zajęcia odbyły się w Średzkim NGO w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie i doradztwa zawodowego.

          M. Meusz

        • Trójka dla Mai

          W dniach 25-27 marca odbędzie się w naszej szkole kiermasz "Trójka dla Mai".

          To już trzeci kiermasz charytatywny w tym roku szkolnym. Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych Uczniów i Rodziców. Nasza społeczność szkolna zawsze chętnie angażuje się w niesienie pomocy osobom tego potrzebującym. Tym razem zbieramy pieniądze dla Mai, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Organizatorem kiermaszu jest Samorząd Uczniowski.

        • Pierwszaki robią kanapki - smaczne, zdrowe i kolorowe

          15 marca uczniowie z klasy 1B w ramach promocji zdrowego żywienia samodzielnie przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów. Pierwszaki przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywienia, dbałość o higienę podczas sporządzenie posiłków oraz rozwijały kreatywność i wyobraźnię.

        • Zajęcia przyrodnicze z praktycznego rozpoznawania skał

          Nasi przyrodnicy po zrealizowaniu teoretycznych podstaw wiedzy o skałach (elementu przyrody nieożywionej), mieli okazję praktycznego ich badania i klasyfikowania. Zaprezentowane skały ze szkolnych zasobów oraz przyniesione przez uczniów były charakteryzowane i klasyfikowane na podstawie dokładnych oględzin także przy pomocy szkła powiększającego i powiększenia z aplikacji w telefonie komórkowym. Pomocą w identyfikacji były wyraźne duże zdjęcia rodzajów skał wyświetlane na tablicy oraz zdjęcia z opisami w podręczniku, ćwiczeniach i wskazówki nauczyciela. Uczniowie z zainteresowaniem badali i opisywali zaprezentowane obiekty przyrodnicze wykazując się wiedzą o skałach. Dokonywali podziału skał według ich pochodzenia, trwałości powiązania budujących je minerałów, struktury skały oraz określenia ilości minerałów budujących wybraną skałę.

        • Pszczoły - nasi mali przyjaciele

               13 marca 2024 r. uczniowie z kl. 1a, 1c, 2b, 3a, 3b i 3c wzięli udział w warsztatach "Pszczoły - nasi mali przyjaciele". Poznali życie małych owaców i dowiedzieli się, jak wielką rolę spełniają w przyrodzie.

          Dzieci były bardzo zaciekawione opowieściami, zadawały mnóstwo pytań i aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Zobaczcie zresztą sami.

           

        • Wirtualne podróże uczniów z 1B

          Lekcja na żywo _ Z biegiem Wisły. Uczniowie klasy 1 B wzięła udział w kolejnej lekcji na żywo w ramach III Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Wirtualne Podróże ".

          M. Kaniucka

        • Uczniowie klasy 1c na warsztatach w "Zagrodzie Wielkanocnego Zajączka"

               Uczniowie klasy 1c wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w "Zagrodzie Wielkanocnego Zajączka" w Chwalimierzu. Dzieci spędziły trzy i pół godziny w sposób bardzo aktywny. Wspólne gry i zabawy sprzyjały integracji klasy, jednocześnie przybliżając zwyczaje i symbole Świąt Wielkanocnych. Największą jednak radość sprawił dzieciom bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Pierwszoklasiści wrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi koszyczkami i zajączkami, które z pewnością będą wyjątkową ozdobą ich świątecznych stołów.

                                                               D. Dyjak-Baraniecka

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych