• Fluoryzacja

11 stycznia (czwartek) - kl. 5c

12 stycznia (piątek) - kl. 4a, 6a, 6b, 6c

• Jasełka w naszej szkole

23 grudnia, w przededniu wigilii Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie z klas IIa i IIc przygotowali przedstawienie jasełkowe, aby wszyscy mogli na nowo przeżywać wydarzenia z Betlejem i uczestniczyć w narodzinach Bożego Dzieciątka.
          Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołków, gwiazdeczek oraz trzech króli, pastuszków i innych postaci, które przybyły złożyć dary nowonarodzonemu.
          Występujący, w przepięknych strojach, z wielkim zaangażowaniem, odegrali swoje role, a staropolskie kolędy i wesołe pastorałki zaśpiewane wspólnie, przepełniły wszystkich świąteczną magią i radością.

• Kl. 2A przygotowuje się do Świąt

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2 a przystroili swoją salę dekoracjami świątecznymi i ubrali klasową choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, bombkami oraz łańcuchami. Zrobili również dekoracje na szkolny korytarz, a do domów zabrali wykonane na zajęciach świąteczne lampiony.

• Bożonarosdzeniowe szopki naszych uczniów

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ:

KATEGORIA I-IV

1. LAURA KURIATA 1A

2. KAROLINA DUDA 4A

3. ZUZANNA SZWAGIEL 2B

JAŚMINA GOTWALD 4C - WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA V-VIII

1. WIKTORIA MAZUR 7A

2. KAROLINA CHRZANOWSKA 6C

3. EMILIA WIECZOREK 7C

LAURA WAWRO - WYRÓŻNIENIE

• Finał "Gwiazdki dla Seniora"

20 grudnia, dzięki hojności Uczniów i ich Rodziców naszej szkoły, "Gwiazdki dla Seniora" trafiły do rąk Pensjonariuszek z Domu Całodobowej Opieki "Na Zaciszu" w Krynicznie oraz Seniorów z Domu Troskliwej Opieki "Santorius" w Rakoszycach. Łącznie przekazano 75 świątecznych prezentów. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za udział w tej szlachetnej akcji. Indywidualne podziękowania zostaną przekazane Rodzicom w czasie zebrań klasowych.

D. Dyjak - Baraniecka

• Pierwsza Wigilia Cytynek z 1C

Dzisiaj przy klasowym wigilijnym stole zasiedli po raz pierwszy uczniowie klasy 1c. Po przygotowaniu poczęstunku, w której to czynności pomogli dzieciom ich rodzice, pierwszaki obejrzały prezentację i odpowiedziały na świąteczne pytania. Później przyszedł czas na życzenia, kolędy, pastorałki i pyszne łakocie. Wigilia zakończyła się niespodziewanie wspólnym tańcem, który w pełni oddał charakter tych radosnych świąt oraz Maluszków z 1c.:)

• Wigilia w kl. 3A

Tradycyjnie z tej okazji uczniowie spędzili wspólnie czas w miłej i serdecznej atmosferze podczas smakowitego poczęstunku. Dzielili się opłatkiem oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Magiczna atmosfera pozwoliła wczuć się w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

• Świąteczne życzenia...

Zgodnie z tradycją, przed Świętami Bożego Narodzenia do instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą wybrali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Karolina Berkowska, Natalia Stachurska i Leon Suliga, którzy w imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów SP nr 3 przekazali życzenia świąteczne oraz noworoczne.

• Wycieczkowo w kl. 1A i 1B

Klasa 1b i 1 a w dniu 14 grudnia była na wycieczce we Wrocławiu na wystawie budowli z klocków LEGO. Dzieci obejrzały największą akspozycję budowli z klocków LEGO w Europie. Zwiedziły wystawę ,, Wynalazki ,Dinozaury, Human body, Bajki". Najbardziej dzieciom podobało się tworzenie własnych budowli z klocków LEGO i zdjęcia w sali Combo 3D.

• Zbieramto w szkole razem z ELDISY

W piątek odwiedziły naszą szkołę przedstawicielki firmy ELDISY, które przekazały zebrane zużyte baterie, telefony komórkowe i "dobre grosze", wspierając w ten sposób ekologiczno - charytatywną akcję "Zbieramto w szkole". Bardzo dziękujemy!

Przypominamy, że akcja "Zbieramto w szkole" trwa do końca maja. Baterie można wrzucać do pudełek znajdujących się przy dyżurce szkolnej. Zużyte telefony i tablety zbierane są w sali 36. "Dobre grosze" przechowujemy w klasach. Niebawem pierwsze ważenie w ramach "Złotej klasy"!