•  LOGOPEDA – to specjalista zajmujący się diagnozowaniem,stymulacją rozwoju mowy, profilaktyką, oraz terapią zaburzeń mowy.
            „Język, jakim posługujemy się na co dzień, jest wizytówką każdego z nas.”
                                                                                                               

            Drodzy Rodzice,
                   Mówienie jest sprawnością, którą nabywa się wolniej i trudniej niż inne sprawności motoryczne. U zdrowego normalnie rozwijającego się dziecka rozwój mowy kończy się pomiędzy 5.-6. r.ż. To jak mówią nasze dzieci, jakim posługują się słownictwem znacznie wpływa na ich  osiągnięcia najpierw w szkole, potem w życiu.
                  Jeżeli Wasze dziecko ma trudności z wymową, nie czekajcie, aż problem minie sam – sprzyja to utrwalaniu deformacji artykulacyjnych i powoduje, że terapia logopedyczna będzie wymagała większej ilości czasu i pracy. Wada stygmatyzuje dziecko, czuje się ono gorsze, co  wpływa negatywnie na jego samoocenę i stan emocjonalny.
                   Dlatego warto pomóc własnemu dziecku i zapisać je na terapię logopedyczną, za nim utrwali się  tzw. „postawa artykulacyjna” (ok.12 r.ż)  i nieprawidłowa artykulacja zautomatyzuje się                    w ośrodkach korowych mózgu. Sami wiemy, jak trudno jest zmienić nawyki trwające wiele lat,       w wielu przypadkach jest to już wręcz niemożliwe.
            W okresie  przedszkolnym i wczesnoszkolnym dziecko ma możliwość, aby w szybki i bezbolesny sposób nauczyć się poprawnej wymowy. Pomoże w tym działaniu logopeda, który zapraszając na terapię logopedyczną, otoczy dziecko swoją opieką i zapewni specjalistyczne podejście.
                   Gabinet logopedyczny jest dostępny dla uczniów potrzebujących pomocy logopedycznej. Logopeda współpracuje z rodzicami, ponieważ pozytywne wyniki logoterapii uzależnione są od kontynuacji ćwiczeń w domu,  i nie należy przeceniać, ani liczyć na cud jednego spotkania            w tygodniu. Logopeda jest tylko przewodnikiem – zdiagnozuje problem, skieruje do innych specjalistów (laryngologa, audiologa itd) opracuje ćwiczenia – nauczy rodzica jak ćwiczyć                  z dzieckiem w domu- na co zwrócić szczególną uwagę, zmotywuje ucznia do pracy.                           To Rodzice pozostają w obowiązku  wobec dziecka zbudowania z nim pozytywnych relacji,  stworzenia przyjaznej atmosfery, która wspomoże i zachęci je do codziennych ćwiczeń. Systematyczna praca jest bardzo ważna w procesie terapeutycznym.

            Zapraszam do współpracy


            logopeda
            Małgorzata Zięcina- neurologopeda kliniczny, logopeda, pedagog specjalny

             

            Program-pracy-logopedycznej.docx.pdf

            PROCEDURA-PRZYJMOWANIA-UCZNIOW-NA-TERAPIE.docx.pdf

             

             

             

        • Konsultacje

        •                

        • Nowoczesne technologie na zajęcia logopedycznych

        •               

        • Zajęcia stacjonarne

        •                   

        • Zajęcia zdalne

        •            

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych